Video

Pas rrahjes barbare fqinjët përballen live në studio. Gjon Marku: Me ato që më bëre duhet të të…

0

Emisioni „Me zemer te hapur“ nga Evis Ahmeti ne News24
21 shkurt, 2018

Konflikti per pronen ka cuar dy familje tek dhuna fizike e cila ka lene me pasoja te renda kryefamiljarin Mark Gjini. Gjithcka nisi vite me pare kur kjo familje i la ne ruajtje fqinjit Gjon Marku banesen e ndodhur ne Borsh e cila qe nga 2005 eshte ne proces legalizimi. Ne daten 7 janar keto dy familje jane perleshur me njera tjetren ne zonen e Piqerasit teksa Mark Gjini kthehej nga puna.

Sipas tij familja Marku i ka dhunuar per vdekje ate, bashkeshorten dhe te birin vetem 13 vjec. Kjo ishte hera e trete qe dhunoheshin nga po te njejtet persona dhe per kete fakt ata kishin denoncuar disa here ne policine e zones. Pas disa ditesh te veshtira ne spital ne fillim ne qytetin e Sarandes dhe me pas ne ate te traumes ne kryeqytet pasojat vazhdojne ende dhe Mark Gjini ka marre flete drejtimi per kemp.

Te gjendur ne te tille situate te veshtire ku dhunuesi sipas tyre edhe pas denoncimit dhe ngjarjes se rende eshte ende i lire nuk kane vend ku te trokasin per te gjetur drejtesi. Apeli i tyre eshte i qarte, te vihet drejtesia ne vend, konflikti te marre fund dhe te shtrijne doren e pajtimit.

Schlagwörter: , , , , , , , , , , , , , , ,

Ähnliche Videos

Kommentar

Bitte für Kommentar melden